SiyasetYalovaYaşam

1 Mayıs Yalova’da Sönük Kutlandı

Yalova da 1 Mayıs etkinlikleri kapsamında sivil toplum kuruluşları ve siyasi temsilcilerin katılımı ile devam eden kutlamalara vatandaşların ilgisinin az olması sebebiyle sönük bir şekilde devam edildi.

Emniyet Müdürlünün geniş çaplı güvenlik önlemleri 15 Temmuz Demokrasi Meydanında sabah saatlerinde başlayan etkinlikte yapılan açıklamada ” 1 Mayıs 1886, emeğin dünyasını egemenliği altında tutan kurumların sözcülerinin denetimi dışında, emeğin kendi yasalarını yaptığı ve bunları uygulamaya koyma gücünü elde ettiği bir gücün adıdır. Ülke olarak içinde bulunduğumuz kriz hayatı ağırlaştırmakta, aldığımız ücretlere karşılık, temel tüketim malları başta olmak üzere, elektrik , doğal gaz ve akaryakıta yapılan zamlar biz emekçilerin hayatlarını çekilmez hale getirmektedir. Bunlar yaşanırken işten atmalar, ücretsiz izinler, az işçi ile çok iş yapma, işçilerin mesailerinden kesme, tasarruf tedbirleri adı altında hak gaspları yoğunlaşarak devam etmektedir. Kamu emekçileri üzerinde iş yükü her geçen gün artmakta, performans ve benzeri uygulamalarla iş barışı her geçen gün bozulmaktadır. Kamuda iş güvencesi bir kurum amirinin keyfine bırakılmakta, yaşanan iş cinayetleri ile işçi ölümleri günlük haber kaynaklarının değişmez konusu olmuştur denildi “.

Az sayıda vatandaşın katılımı ile devam eden etkinlik halay ve sloganların ardından olaysız ve sakin bir şekilde biterek sonlandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

2 Yorum

Bir Cevap Yazın :

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: